poniedziałek, 22 września 2014

Czerwona ślubna kopertówka.

Niezwykła prośba - kartka ślubna z chińskimi akcentami. Powód - panna młoda pochodzi z Państwa Środka. Zaczęłam przeszukiwać internet, podpytywać znajomych. Kolorystyka to czerwień  z dodatkiem złotego (tradycyjnie w Chinach nowożeńców obdarowywuje się pieniężnym upominkiem w czerwonej kopercie).  Świat symboli jest bardzo rozbudowany i trzeba niezmiernie uważać, by niestosownym prezentem nie urazić obdarowywanego.
Wypisałam co można umieścić na takiej kartce, czego unikać. Przy szczególnych okazjach Chińczycy lubią obdarowywać się rybkami koi (niekoniecznie dosłownie rybkami, mogą to być ich wizerunki), które są symbolem m. in. szczęścia i powodzenia, a czerwony karp koi symbolizuje silną i wytrwałą miłość. Z kwiatów najbezpieczniej było umieścić peonie (róże ze względu na kolce nie są mile widziane, poza pewną odmianą, ale wolałam nie ryzykować). I co ważne należy unikać nieparzystości, dlatego dwie rybki, dwa kwiaty, a kwota w kopercie też powinna być parzysta.
Kartka ewaluowała, aż ostatecznie stała się kopertówką - kwiaty, które miały być bezpośrednio na kartce ostatecznie znalazły miejsce na kopercie. A ponieważ osoba zamawiająca wychwalała mój haft matematyczny, to wyhaftowałam wokół rybek ramkę i powtórzyłam jeden motyw na opasce koperty.

Kwiaty są ręcznie wykonane przeze mnie :) Jestem z nich bardzo dumna, to moje pierwsze peonie.Miałam problem z uzyskaniem darmowej grafiki i musiałam popełnić odręczny rysunek rybek. W tym względzie to mój debiut :)

                         DZIĘKUJĘ ZA ODWIEDZINY , MIŁE SŁÓWKO I ZAPRASZAM PONOWNIE :)

4 komentarze:

  1. Piękne peonie :-))) Rybki też świetnie wyglądają :-)))

    OdpowiedzUsuń
  2. Agatko jesteś niesamowita!!! Kartka jest śliczna, haft matematyczny pasuje jak ulał, karpiki jak prawdziwe, no i peonie, brawo!!!:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Niesamowita praca, z taką dbałością o wszystkie detale i tak perfekcyjnie wykonana :) Cudeńko!!! Podziwiam Cię :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za każdą opinię.